Jak zvládnout horké dny? Ve vlastním bazénu

0
285

Hledáte rychlý a snadný způsob koupání? Láká vás křišťálově čistá voda, radost vašich blízkých, lákavé osvěžení a nekonečné vodní radovánky v příjemném soukromí vlastní zahrady? Přesně to si můžete užívat během celého léta, aniž byste museli utratit majetek. Blíží se letní prázdniny, a proto je téma koupání ve vlastním bazénu a pokud možno s co nejrychlejší instalací velmi aktuální. Jak si ale dobře vybrat?

Je to docela jednoduché. Než se vypravíte do obchodu, dobře si promyslete, komu by měl bazén nejčastěji sloužit (malá nebo velká rodina, děti, senioři), kde bude umístěn a jak velká bude investice.

Rychle a levně
Pro příležitostné letní osvěžení postačí houpací nadzemní bazény Swing s nafukovacím prstencem nebo rámovou konstrukcí, které lze zakoupit v kulatém i oválném provedení. Jejich výhodou je nízká pořizovací cena a především rychlá a snadná instalace. I v tomto nenáročném rodinném bazénu si můžete užívat určitého komfortu díky speciálně vyvinuté pískové filtraci nebo ohřevu vody. Navíc lze tímto příslušenstvím vybavit i starší bazény, které jsou již v provozu.

Nafukovací bazény Swing jsou nejjednodušším způsobem plavání. Jejich konstrukce umožňuje, aby byl bazén v případě potřeby připraven ke koupání během několika minut a později jej bylo možno libovolně sbalit a uskladnit. Potřebujete bazén na víkend přesunout někam jinam? „S bazény Swing to není žádný problém, dají se kdykoli snadno složit a přemístit. Tyto bazény mají pružný materiál, který je zároveň velmi odolný vůči mechanickému poškození,“ říká Radek Hanzlík, produktový manažer společnosti Mountfield.

Rámové bazény jsou vhodné pro ty, kteří hledají jednoduché řešení pro letní koupání. Díky konstrukci s rychlospojkami nepotřebujete k montáži žádné nástroje. Jedinečný kovový rám se spolehlivou antikorozní úpravou poskytuje bazénu vysokou pevnost a stabilitu. K dispozici je standardní modrá barva, stejně jako elegantní vzory kamene nebo ratanu.

S možností zapuštění
Atraktivnějšími možnostmi jsou bazény Azuro a Ibiza. Mohou být postaveny na povrchu, ale stejně oblíbené je i jejich částečné nebo úplné zapuštění do země. Jako jediné na místním trhu mají tu výhodu, že lze instalovat i na svažitém pozemku a jsou českým výrobkem.

Řada Azuro Vario nabízí 12 modelových variant s kruhovým nebo oválným tvarem a v různých designech. Dokonce i rozměry jsou volitelné a můžete si vybrat kruhový bazén o průměru až 5,5 metru nebo oválnou verzi o délce až 7,3 metru. A to je kromě vodních her pro celou rodinu i pěkný prostor pro plavce. Další významnou výhodou těchto bazénů je dlouhá životnost stěny z hluboce taženého ocelového plechu s vysokou ochranou proti korozi. Jako potvrzení kvality použitého materiálu a jeho precizního zpracování se poskytuje prodloužená záruka až na 7 let. „Jejich výstavba bez potřeby betonového základu snižuje náklady a náročnost realizace a lze zvládnout svépomocí za jeden den. V případě nadzemní verze se navíc stavba může uskutečnit i bez výkopových prací na zahradě. Základem konceptu univerzálního nadzemního bazénu Azuro je praktické konstrukční řešení, které umožňuje instalaci přesně podle přání zákazníka a dispozice zahrady,“ představuje unikátní bazény Radek Hanzlík ze společnosti Mountfield.

Můžete si vybrat vzhled a povrchovou úpravu obou stran stěny bazénu výběrem až ze 4 typů speciální vnitřní vložky s různou tloušťkou a designem a z řady možností vnější úpravy s lakováním, PET nebo PVC povrchem v některé z atraktivních barev včetně přírodního dřeva nebo kamene.

Absolutní novinkou letošního roku je prémiová řada Azuro Ibiza, kterou úspěšně doplňuje oblíbená základní řada Azuro Vario. Doslova posiluje a rozšiřuje sortiment Azuro v mnoha parametrech. „Na vývoji modelové řady Azuro Ibiza jsme intenzivně spolupracovali s českým výrobcem, stavebními odborníky a experty na výstavbu bazénů. Vycházeli jsme však iz dlouholetých zkušeností našich zákazníků. Výsledkem jsou bazény s dvojnásobně hrubší ocelovou stěnou než modely Azuro Vario, se zvýšenou ochranou proti korozi, speciální zesílenou vnitřní fólií a exkluzivními dekory vnějších stěn. Díky tomu bazén snadno zapadá do koncepce designu celé zahrady. Další velkou výhodou je zvýšení hloubky na 1,5 metru pro všechny modely v porovnání s hloubkou 1,07-1,22 metru modelu Azuro Vario. Po této možnosti volali zájemci o jednoduché, ale velké rodinné bazény,“ vysvětluje Radek Hanzlík ze společnosti Mountfield. Bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza se vyrábějí v České republice, takže neustále se zvyšující náklady na mezinárodní dopravu se neodrážejí v jejich ceně.