Víte, jak správně běhat? 3 důležité rady

0
418

Mnoho žen se chce před létem dostat do formy. Jak jste již jistě slyšeli, nejúčinnější je běh. Nicméně, co když jste začátečníci? Poradíme vám, jak správně běhat a na konci vidět skvělé výsledky.
Raději pomalu než rychle

Je pravdou, že rychlost je při běhu důležitá, ale to neplatí tehdy, když jste začátečník. Svůj běh přizpůsobte tempu, které vaše tělo zvládne. Určete si trasu, a když zjistíte, že umíte zaběhnout ještě dál, tak to zkuste. Hlavní je, abyste se zbytečně nepřesilili.

Správná obuv a oblečení

Pokud se rozhodnete začít běhat, tak si určitě pořiďte běžeckou obuv. Ne nadarmo se tak jmenuje. Běžecká obuv by vám měla dokonale padnout a je vhodná do všech terénů. Je úplně jedno, jestli sáhnete po značkové či neznačkové obuvi.

Určitě jste slyšeli, že když dáte na sebe co nejvíce oblečení, tak se budete potit víc a zhubnete dříve. To ovšem vždy neplatí. Pokud na sebe hodíte mnoho oblečení, tak vám během běhu může přijít nevolno. Váš pot se změní na studený a působí nepříjemně. Můžete si tím přivodit jen zdravotní potíže.

Správné držení těla

Mnoha běžcům se stává, že je při běhu bolí páteř. Ptáte se proč? Právě díky špatnému držení těla. Během celého běhu se snažte vrchní část trupu nenaklánět příliš dopředu. Celá váha těla je totiž přenesena na vrchní část páteře a ta vyvolává bolest v ramenou a v krku za kterou si skutečně můžeme sami. Snažte se na to myslet i při běhu.