Dokonalá postava: 4 kroky, jak se k ní dopracovat

0
292

I vám se ráno při pohledu do zrcadla chce plakat? Ne však kvůli rozcuchaným vlasům nebo zápachu z úst. Kilogramy, které jste v posledním období přibrali, jsou na vás viditelné a vy jste se jednou provždy rozhodli s nimi skoncovat!
Nabízíme vám skvělé řešení, jak se jednoduše, a zároveň ne příliš drasticky zbavit nechtěných nadbytečných kil.

Pohyb

Když budete doma sedět na sedačce, dívat seriály a přitom se nacpávat nezdravými sladkostmi, nemůžete očekávat, že kilogramy se vám začnou ztrácet. Právě naopak tím, že se nebudete hýbat, vaše hmotnost bude jedině růst. Pohyb je základ. Nevymlouvejte se na tuhou zimu, protože i přes zimu lze věnovat pohybovým aktivitám. Běh, cvičení na posilovacích věžích, nebo i plavání na plovárně jsou skvělé sportovní aktivity, při kterých nevadí, že je venku dvacet stupňů pod nulou.

Pozor na mastná a smažená jídla

Klasika, která možná pro vás není žádnou novinkou. Více žen toto opatření ale v úplné nebo v částečné míře ignoruje. Řekněte rázně ne smaženým kouskem masa a nahraďte je přírodně upravenými. Mastná, těžká a smažená jídla by neměla být v jídelníčku ženy, která touží shodit nějaké to kilečko. Dopřejte si více ovoce, zeleniny a libového masa (připraveném čistě jen na bylinkách – jako například na rozmarýnu nebo na kmínu).

Pevná vůle

Kilogramy půjdou dolů jedině tehdy, pokud svůj slib dodržíte. Když už se jednou rozhodnete, že jdete tvrdě za tím a budete si odepírat nezdravé potraviny, dodržte to. I kdyby vás vaše kamarádky pozvaly na gril párty, kde se budou podávat na grilu připravené steaky s majonézou, stejně jim odolejte. Pevná vůle a motivace jsou základ.

Pravidelné stravování

Nevynechávejte snídani. Netýrejte se tím, že budete jíst dvakrát za den a dost. Jezte pravidelně a menší porce – to je ověřený způsob hubnutí. Kromě pravidelného stravování pijte pravidelně během dne tekutiny. Nezapomínejte, že jakákoli káva z kávovaru neuhasí vaši žízeň, právě naopak, budete ještě více žíznivá. Ráno nalačno vypijte půl litru čisté vody z vodovodu, poté si dopřejte chutnou snídani a teprve poté pijte kofeinový nápoj.

Když všechny tyto rady dodržíte, uvidíte, že se vám po čase podaří zpevnit tělo a vypracovat si dokonalou postavu. Neočekávejte, že hned v začátcích budete mít postavu jako Pepek Námořník. Časem ovšem budete kočka, po které se ohlédne každý chlap, který půjde kolem vás. Někdy jen stačí zaskákat si na trampolíně. I taková obyčejná zábava vám zpevňuje nohy a břišní svaly.