Jak znečištěné životní prostředí škodí naší kůži?

0
296

Znečištěné životní prostředí neškodí pouze našemu zdraví, ale také naší pokožce. Proto bychom ji měli dostatečně chránit! Víte, před čím byste se měli mít na pozoru?
Přinášíme vám seznam negativních faktorů prostředí, které mají na kůži velmi nežádoucí účinky:

Prach

Prach ve vzduchu se snadno usazuje na kůži těla. Může se na ní „zabydlet“ a tím se znečišťuje a ucpává póry, což vede k akné a objevují se vyrážky.

Smog

Směs ze sazí, kouře a dalších složek, které jsou vznášeny ve vzduchu. Městský smog má na kůži velmi negativní účinky. Částečky prachu se totiž zachycují na kůži a ztěžují její dýchání.

Výfukový plyn

Výfukové plyny mohou vniknout do pokožky, ničí buňky epidermis, molekuly kolagenu a elastinu. To snižuje pružnost pokožky, je křehká a mění svoji barvu. Volné radikály spouštějí proces stárnutí.

Ultrafialové záření

Samozřejmě, že slunce je nevyhnutelné pro všechny, ale ne vždy, a ne v nadměrném množství. I když naše tělo obohacuje o množství vitamínů a živin, může nám způsobit velké škody na pokožce. Při nadměrném slunění na přirozeném slunci nebo v soláriu dochází k urychlení tvorby vrásek, tvorbě pigmentových skvrn ak rakovině kůže. Ultrafialové záření je nejen škodlivé, ale také nebezpečné. Nadměrné množství slunečního světla přispívá k rychlému odpařování vlhkosti z pokožky, a tedy jejímu vysoušení. Čím více se vystavujeme UV záření, tím více je kůže sušší a drsnější.

Voda

Voda v nádržích bývá znečištěna od emisí z průmyslových závodů, jakož i lidskou činností. A voda z vodovodních kohoutků na tom také není o nic lepší. Pokud se často a dlouho koupete v tvrdé vodě, směs minerálů a mýdla se usazuje na pokožce. To vyvolává podráždění a svědění. Při dlouhodobém používání chlorované vody si koledujete o podrážděnou a vysušenou pokožku.