Kyselina hyaluronová: 5 důvodů, proč ji používat

0
304

Kyselina hyaluronová je důležitou součástí našeho těla. Její funkcí je navazovat na sebe vodu a regenerovat buňky, které nemají přímý přístup ke krevnímu oběhu. Postupem věku ji tělo přestává produkovat v takové míře jako zamlada. Dnes už však existuje mnoho možností, jak ji doplňovat zvenčí.
Nabízíme vám 5 důvodů, proč je kyselina hyaluronová potřebná a je důležité ji používat:

Kyselina hyaluronová udržuje v těle vlhkost a nejen v pleti samotné, ale také v důležitých vnitřních částech těla. Přirozeně se nachází ve sliznicích, dásních, kloubech a oční bulvě. Proto je důležité dbát na pitný režim, protože voda je pro její fungování klíčová.
Procesy, do kterých kyselina hyaluronová zasahuje, souvisí s tvorbou kolagenu, a tedy ovlivňuje pružnost pokožky. Ta s přibývajícím věkem chabne a ztrácí se.
Výše zmíněné děje jsou zásadní pro viditelnost stárnutí pokožky a hlavním benefitem kyseliny hyaluronové je, že zpomaluje stárnutí pleti.
Kyselina hylauronová proniká do hlubších vrstev pokožky a spolu s peptidy nebo retinolem je schopna redukovat jemné vrásky.
Díky antioxidačním vlastnostem ochraňuje pleť od volných radikálů.
Dekorativní kosmetika PAESE má ve své nabídce přírodních produktů SÉRUM s obsahem kyseliny hyaluronové, ve kterém kyselina hyaluronová tvoří 1,5% přípravku. Obsahuje tři typy této kyseliny, díky kterým dokáže dobře hydratovat pleť zvenčí i zevnitř, dodává jí elasticitu a při pravidelném používání redukuje vrásky. Můžete jej aplikovat přímo na pokožku nebo smíchat s vaším oblíbeným krémem. Velice dobře slouží jako první vrstva při nanášení make-upu. V takovém případě je pleť pod make-upem skvěle hydratovaná a vyživovaná během celého dne.

serum paese

Tip pro dokonalou péči: Pokud máte velmi suchou pokožku, sérum můžete namíchat v poměru 1:1 s olejem Baobab. U normální a mastné pleti můžete stejným způsobem získat vhodnou hydrataci s Arganovým olejem. Pokud nemáte problémovou pleť nebo popraskané žilky či výrazné vrásky, taková kombinace (sérum + olej) výborně docílí funkce podkladu pod make-up a pak už nebude nutné používat ani podkladovou bázi.

Dopřejte své pleti hydrataci, která je hloubková a omlazující. Kyselina hyaluronová je skvělou volbou pro doplnění aktivních a našemu tělu přirozených složek.