Znáte svoji pleť a víte jak ji správně vyživovat?

0
290

Na trhu dnes najdeme nespočet přípravků a olejů, které vyživují pleť. Problémem již není úzký sortiment, spíše je třeba se zorientovat v nabídce a mít jasno v tom, který z nich je nejvhodnější pro náš typ pokožky. Jak vybrat vhodný olej pro naši pleť?
Suchá až velmi suchá pleť

Máte-li suchou nebo extrémně suchou pokožku s tendencí praskat nebo se odlupovat, potřebujete olej, který proniká hluboko do jednotlivých vrstev a poskytuje pokožce celodenní hydrataci. Olej by měl obsahovat vitamíny a esenciální mastné kyseliny, avšak měl by se rychle a dobře vstřebávat a mít lehkou texturu, aby zbytečně neucpával póry. Pro tento typ pleti jsou vhodné produkty z baobabu, jelikož tento dar africké savany má skvělé regenerační a uklidňující vlastnosti. Pokožce dodává cennou výživu a zjemňuje ji. Navíc předchází vzniku vrásek.

Mastná a smíšená pleť

Mastná nebo smíšená pleť s tendencí k tvorbě akné vyžaduje speciální pozornost, neboť každé zbytečné podráždění se déle léčí. Je to typ pleti, na který je zapotřebí aplikovat protizánětlivé, přírodní produkty. Velice vhodné je sérum z Tamanu stromů. Stromy Tamanu se pěstují na ekologických plantážích v jižní Asii, Africe a na polynéských ostrovech. Olej z Tamanu má ozdravující, antibakteriální a antioxidační účinek.

Zralejší pleť

Dámy se zralejší pletí by měly dbát na to, aby jejich pleť neztrácela vodu a tím i elasticitu z pokožky. Tomu zabraňuje přítomnost mastných kyselin v produktu a za jejich asistence se tak oddaluje postup stárnutí pleti. Zralejší pleť dokáže výborně zregenerovat arganový olej. Arganové oleje se lisují z organických jader a pocházejí se sluncem zalitého Maroka. Poskytují potřebnou hydrataci, rychle se vstřebávají a udržují mladistvý vzhled pleti.

Poškozená pleť

Pokud máte na pleti skvrny, jizvy nebo vaše pleť utrpěla narušení celistvosti a potřebujete péči o poškozenou tkáň, pořiďte si produkt s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin, mikro a makroživin a vitamínů. V peruánských pralesích se nachází rostlina SachaInch, z jejíchž ořechů se získává vzácný olej s těmito vlastnostmi. Dokáže silně regenerovat pokožku, podporuje tvorbu kolagenu, pomáhá eliminovat skvrny, sceluje jizvy a obnovuje poškozenou tkáň. Stejně účinný je také proti celulitidě a vzniku strií.

Při výběru toho pravého produktu je třeba řídit se typem pleti a určitě upřednostnit přírodní produkty. Nic nespolupracuje s naší pokožkou lépe než samotná příroda. Svou nabídku nedávno obohatila také dekorativní kosmetika PAESE, která přinesla na trh 100% přírodní oleje.