5 chyb, kterým se vyhněte při úpravě obočí

0
389

Největší pozornost na tváři upoutají oči a rty, avšak celkový výraz významně doplňuje a podtrhuje pěkně vytvarované a úhledné obočí. Můžete si jej dát upravit v salonech a profesionálním přístupem tak získat dlouhotrvající a pěkný vzhled.
Spousta žen si ho však upravuje samo, což někdy nedopadne nejšťastněji. Proto si přečtěte, jak má vypadat správně upravené obočí a jakým chybám se vyhnout při jeho tvarování.

Nesprávně vytrhané
Když obočí teprve vytrhávejte, dbejte na základní pravidlo: jeho přirozený tvar musí zůstat zachován. Vytrhávejte jen chloupky, které jsou „navíc“, mimo přirozenou konturu. Nevytrhávejte více chloupků najednou, abyste si nechtěně tuto konturu nenarušili. Pomoci si můžete také tím, že si linie jemně předkreslíte tužkou na obočí.

Špatné ohraničení
Vaše obočí musí být ohraničeno, avšak nesmí to být kontura hranatá, ani špičatá. To působí na tváři nejrušivější a nejnepřirozenější.

Nepřiměřená délka
Hranici, kde by mělo začínat a končit vaše obočí, si můžete změřit pomocí štětce na líčení. Přiložíte-li jej svisle k bodu, kde končí vaše nosní dírka a bude procházet přes koutek oka, vznikne vám bod začátku obočí. Když propojíte vnější koutek oka a nos, dopracujete se k hranici, kde má obočí končit. Když stejným způsobem budete přecházet přes střed oka, na obočí byste měli vidět místo, kde bude klenout oblouk vašeho obočí.

Nevhodná barva
Barva obočí musí korespondovat s barvou vašich vlasů. Přesněji, mělo by být buď stejného odstínu, nebo o odstín tmavší než vaše vlasy. Není vhodné nanášet na obočí světlejší barevný odstín. Dávejte si ale pozor na extrémy: u blond vlasů určitě nevolte černou barvu. Ženy s blond vlasy si mají volit hnědou, případně šedou tužku na obočí.

Nekorektní nanášení
Před tím, než si na obočí nanesete produkt pro jeho zvýraznění, použijte štětec na obočí a uhlaďte jej. Pro zvýraznění barvy aplikujte buď tužku nebo stíny na obočí. Dekorativní kosmetika Paese má ve své nabídce stíny na obočí se včelím voskem. Jsou ideální pro ženy, které nepotřebují doplnit obočí, ale chtějí jen zdůraznit jeho tvar.

Pokud je obočí zvýrazněno správným způsobem, dodá vašemu obličeji upravený vzhled a příjemný výraz. Při troše trpělivosti si určitě poradíte s vhodným nanášením produktů a zmiňovaným chybám se vyhnete.