Jak správně pečovat o své nohy?

0
378

Znáte to. Přijdete z práce a jediné, na co myslíte, je odpočinek, odpočinek a ještě jednou odpočinek. Navzdory neuvěřitelné touze odpočívat vás čeká spousta povinností v domácnosti. Myslete však na své nohy!
Kromě zad, na který si stěžuje nejvíce pracujících lidí, nás trápí i bolest nohou. Nohy netrpí jen přes letní měsíce, kdy teploty šplhají do astronomických čísel, ale i během jara, podzimu a zimy. Jak se tedy o ně správně starat, aby vás neboleli a mohli jste se jimi pochlubit i na dovolené u moře?

Odstranění chloupků

Abyste své nohy mohli vůbec vystavit na odiv, musíte si je pravidelně holit. Laserovou epilací si dokážete odstranit všechny chloupky. Mnohé ženy však preferují holení žiletkami, ale jak dobře víme, není to trvalé řešení. Je jedno, jaký způsob odstranění chloupků si zvolíte. Hlavní je, abyste mysleli na to, že neoholené nohy jsou dávno out.

Kupujte si obuv, která dýchá

Na Slovensku máme bohužel spoustu e-shopů a prodejen, kde najdete sice pěknou, ale nekvalitní obuv. Myslete na to, že nekvalitní obuv vám může nadělat řadu problémů (plochá noha, otlaky, ale i poměrně rozšířená mykóza nehtů). Raději investujte více peněz do vzdušné obuvi vyrobené z kvalitních materiálů. Plísňovým onemocněním nohou můžete předcházet i nošením vlastních přezůvek, zejména na veřejných koupalištích. Kromě toho dávejte přednost vzdušným bavlněným ponožkám před silonky. Na unavené a ztuhlé svalstvo používejte přípravky z jírovce koňského, popřípadě z kostivalu.

Popraskané paty

Když si nebudete nohy a chodidla pravidelně hydratovat, kůže vám začne postupně praskat. Doporučujeme také teplá koupel. Dávejte si pozor i na ztvrdlou a zrohovatělou kůži. Snadno se může stát, že vám vznikne kuří oko, které vás po čase začne bolet a jeho odstranění bude složitější než v počátečním stádiu. Buďte ostražití zejména přes léto, kdy se často nosí dámské sandály. Kuří oko umí nadělat velmi velké nepříjemnosti.