Chcete, aby vaše dítko tíhlo k cyklistice? Zaměřte se na lehká dětská kola

0
53

Je skvělé, když děti baví některý z běžně dostupných sportů. Díky takovým není potřeba nikde jezdit, můžete si je užívat při každodenních činnostech, také můžete ratolestem mnohé vysvětlit, ukázat, naučit je sami bez asistence speciálně zaměřené osoby. K takovým sportům patří cyklistika. Je ale důležité, aby se dítě hned v počátcích neodradilo. 

Lehké dětské kolo by mělo být samozřejmostí

Odradit dítě může samotné kolo. Stačí vybrat model, který je příliš těžký a dítěti se s ním špatně manipuluje… Vezměte si sami, že jezdit na těžkém kole by se nelíbilo ani vám. Když navíc budete procházet lehká dětská kola společně a vyberte takové, které se bude synovi či dceři líbit i vzhledově, máte výborně našlápnuto k úspěchu, že dítě bude chtít na kole jezdit.

Velikost kola a výška dítěte 

Důležité je také znát výšku potomka. Velmi často je poptáváno např. dětské kolo 16, což je model určený pro děti ve věku od 4 do 6 let věku. Věk uváděný u kol vám usnadní správný výběr. U dětí od 6 do 9 let volíme velikost 20“, velikost dětského kola 24“ je vhodná pro věk 9 – 12 let atd. Nejmenším dětem vybírejte modely ve velikosti 14“, což je věková kategorie 3 – 5 let. Velmi přehledně rozdělena jsou dětská kola v e-shopu Bikero.cz, kde najdete správný model pro každou věkovou kategorii.

Bezpečnost na kole

I malé děti by měly mít na kole kvalitní světla a blikačky. Zaměřit se můžete na světla a odrazky Ravemen, Sigma, Knog nebo třeba Force. Za přijatelné ceny koupíte světla, které dítku umožní dobře vidět na cestu, a zajistíte, aby i ostatní dobře viděli, že se na pozemní komunikaci pohybují.

Samozřejmostí pak je správně zvolená helma a cyklistické rukavice.

Bohatou nabídku nejen dětských kol a příslušenství pro malé cyklisty, ale i pro vás, najdete na Bikero.cz. S výběrem čehokoli, co hledáte, vám rádi a ochotně poradí přesně na míru.